Creativity Set

Osmo Coding, iPad için geliştirilmiş, çocuğunuza uygulamalı oyun dünyasının kapılarını açan ödüllü bir oyun sistemidir. Osmo Creativity Kit, 3 ayrı Osmo oyunu içermektedir: Monster Game; Masterpiece; Newton. Çocuğunuz bir yandan yaratıcılığını geliştirirken bir yandan da eğlenecek ve yaşına uygun, etkili bir ekran zamanı geçirecek. Ayrıca İngilizcesi de desteklenecek.

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Osmo Creative Kit

Osmo iPad için geliştirilmiş, çocuğunuza uygulamalı oyun dünyasının kapılarını açan ödüllü bir oyun sistemidir. Google'lı 2 babanın, Google kampüsündeki anaokulunda dahi teknolojik oyuncakların yetersizliğini fark etmeleri üzerinde birlikte kurdukları Osmo, fiziksel ve dijital oyunu bir araya getirerek çocukların ekran başında geçirdikleri zamanı hem keyifli, hem yaratıcı kılıyor.

Erken çocukluk döneminde çocukların yaratıcılık ve hayal gücünü desteklemek öğrenme ve problem çözme becerisini kazandırmak adına kritiktir. Öğrenmenin kalıcı olması da didaktikliğin azalıp eğlencenin artmasıyla doğru orantılıdır. Günümüzde karşı konulamaz şekilde ivme kazanan teknoloji bazlı oyunları seçerken yaşa ve gelişime dikkat edilmesi ve bu oyunlara ayrılan zamanın doğru ayarlanması (günde ortalama 20-25 dakika) büyük önem arz eder.

Osmo Creativity Kit tüm bu bileşenleri bir arada sunuyor! Çocuğunuz bir yandan yaratıcılığını geliştirirken bir yandan da eğlenecek ve yaşına uygun, etkili bir ekran zamanı geçirecek. Ayrıca İngilizcesi de desteklenecek.

Gelişime Katkısı

Düşünme Becerileri

  • Kavrama: Anlatılan ve istenenlerin anlamını yakalar, öğrenileni yorumlar ve çizime döker.
  • Uygulama: Daha önce edindiğisözcük ya da çizim bilgisini kullanır.
  • Sentez: Bir bütün yaratmak üzere bilgileri birleştirir, birleştirdiği bilgiler ışığında yaratır, tasarlar ve görsel olarak sunar.

İletişim Becerileri

  • Sunma: Görsel malzemeleri ve Osmo kitini hazırlar, bu görsel iletişim araçları yoluyla bilgisini çizmek için uygun teknolojiyi kullanır.
  • Sözel olmayan iletişim: Osmo ile görsel ve kinestetik iletişimin anlamını kavrar, çizim yöntemini kullanarak iletişime geçer.

Özyönetim Becerileri

  • İnce kas becerileri: Boya kalemlerini kavrar ve ince kas sistemlerini duyarlılıkla kullanacağı çizim becerileri sergiler.

Önerilen Oynama Şekli

Osmo Creativity Kit ile keyifli zaman geçirmek için bir adet ipad, başlangıç seviyesinde İngilizce bilgisi ve yaratmaya hevesli bir çocuk yeterlidir :)

Osmo Creativity Kit, 3 ayrı oyun içermektedir:

Monster Game: Başrolde Mo! Sevimli ve komik dostumuz Mo, tüylü bir canavardır. Çocukların Mo ile şekillendireceği macerada, çizim paletini kullanarak yapılan her görsel Mo tarafından ekrana taşınacak ve gerçeğe dönüşecek. Bu sihirli maceraya hazır olun!

Masterpiece: Çocuklarınızın arzu ettiği dünyayı canlandırmalarını sağlayan etkileşimli bir sanat aracı. Varolan resimlerden seçebilir ya da çektiğiniz bir fotoğrafı kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ekrandaki görselin çizgilerini takip ederek üstünden geçmek ve dilediğiniz gibi süslemek. Ve çizimleriniz artık ekranda... (7-12 yaş)

Newton: Şimdi biraz fizik problemi çözme zamanı! Yaratıcı yöntemler keşfederek yerçekimine karşı koymaya hazır mısınız? Problemleri çözmek için çizim paletine çizgiler çizebilir ya da gerçek objelerden faydalanabilirsiniz. (5-12 yaş)